RUNDA JESIENNA NA MEDAL

Drużyna ŚWITU rozpoczęła sezon 2015/16 od czterech zwycięstw i identycznie zakończyła rundę jesienną, plasując się na trzecim miejscu z dorobkiem 25 punktów.

Dzisiejszy mecz rozegraliśmy z wymagającym zespołem UNIA Czermno, przy silnym bocznym wietrze. Spotkanie rozpoczęło się bardzo szczęśliwie dla naszego zespołu, bo już w 4 minucie po rajdzie z głębi pola, Mateusz Ziarko strzałem po długim rogu zdobywa gola na 1:0.

W pierwszej połowie obydwie drużyny miały dogodne sytuacje do zdobycia bramek, ale piłka nie znalazła drogi do siatki i wynik do przerwy nie uległ zmianie.

Drugą część meczu zespół gości rozpoczął z dużym animuszem chcąc zmienić niekorzystny dla siebie wynik, atakując naszą bramkę , ale defensywa wraz z Adamem Ablewskim na czele dzielnie odpierali groźne ataki przeciwników.

W 70 minucie obrońca drużyny UNII zatrzymując piłkę ręką , z którą na czystą pozycję wychodził Mateusz Ziarko, otrzymuje czerwoną kartkę.

Szczęście uśmiechnęło się do zespołu z Czermna w 75 minucie, kiedy po faulu w polu karnym przez naszego obrońcę sędzia dyktuje ,,11”, którą na gola zamienia Damian Sztendor .

W 82 minucie po dośrodkowaniu Kamila Szpeflika w pole karne, pewnym uderzeniem piłkę w bramce drużyny gości umieszcza Maciej Sobiesiak, wysuwając ŚWIT na prowadzenie.

W ostatniej akcji meczu, w sytuacji „sam na sam”, zostaje sfaulowany przez bramkarza UNII Jarosław Unierzyski i sędzia po raz drugi w tym spotkaniu dyktuje rzut karny. Pewnym egzekutorem okazał się Mariusz Unierzyski ustalając wynik spotkania na 3:1.

Serdecznie dziękujemy naszym zawodnikom za dobrą grę i pozytywny wynik dzisiejszego spotkania .

Z wielką przyjemnością analizujemy tabelę LO POZPN i jesteśmy dumni z naszych piłkarzy , że grają dojrzały futbol, tracąc najmniej goli ze wszystkich zespołów po rundzie jesiennej.