Pewna wygrana Świtu

Rehabilitacja za poprzednią kolejkę udała się naszym piłkarzom z nawiązką w meczu Świt – Orzeł Goleszyn.

W 3 i 6 minucie po błędach obrońców gości Konrad Subocz przejmuje piłkę i pewnie strzela gole nie dając szans na obronę bramkarzowi Orła i już na samym początku spotkania na tablicy widnieje wynik 2:0.

Do końca pierwszej połowy obydwa zespoły miały po kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramek, ale wynik nie uległ zmianie.

W drugiej części meczu drużyna Świtu również dominowała na boisku przeprowadzając akcje zagrażające bramce przeciwników. Po jednej z nich, w 60 minucie Konrad Subocz prostopadłym podaniem uruchamia Łukasza Kaweckiego, a ten mocnym i precyzyjnym strzałem pokonuje bramkarza gości i mamy już 3:0.

W 64 minucie solową akcję przeprowadza Maciej Sobiesiak, dogrywając celnie do Konrada Subocza, który z bliskiej odległości zdobywa bramkę dającą mu hattricka, a jednocześnie podwyższa wynik meczu na 4:0.

W 80 minucie po uderzeniu zawodnika Orła piłka trafia w rękę naszego obrońcy i sędzia dyktuje rzut karny. Do piłki podchodzi Mateusz Biegański, który zamienia „ 11” na jedynego w tym meczu gola dla swojej drużyny.

Podobna sytuacja miała miejsce w 84 minucie, kiedy to piłka spadła na rękę zawodnika z Goleszyna w polu karnym, ale sędzia nie zareagował.

Po protestach Patryka Janiszewskiego arbiter spotkania pokazuję żółtą kartkę naszemu zawodnikowi, a w konsekwencji czerwoną i mecz kończymy w „10”.

Nie przeszkodziło to drużynie Świtu w podwyższeniu wyniku i w 87 minucie ładną akcję prawą stroną przeprowadza Michał Sobczak, idealnie wykładając piłkę Maciejowi Sobiesiakowi, który z bliskiej odległości umieszcza piłkę w siatce drużyny gości, tym samym ustalając wynik meczu na 5:1.

Spotkanie przebiegło bardzo spokojnie, bez większych emocji. Zespół Świtu był drużyną znacznie przeważającą, czego odzwierciedleniem jest wynik meczu .

Na pochwałę zasługują wszyscy zawodnicy naszej drużyny, ponieważ grali zespołowo, pokazując bardzo dojrzały futbol.

ŚWIT STAROŹREBY                   5:1           ORZEŁ GOLESZYN

3' Konrad Subocz (1:0)                                       80' Mateusz Biegański (4:1)
                           6' Konrad Subocz (2:0)
                           60' Łukasz Kawecki (3:0)
                           64' Konrad Subocz (4:0)
                           87' Maciej Sobiesiak (5:1)